38
Kozí mléko Držovice 0,5l

Kozí mléko Držovice 0,5l

1341

Cena za ks 38,00 Kč

Celkem 38,00 Kč
66 Kč/l

Popis a složení
Podobné produkty
Informace o výrobci

Kozí mléko z farmy Držovice je hrdým držitelem ocenění Regionální potravina Ústeckého kraje 2015.

Složení: plnotučné kozí mléko, nehomogenizované, nestandardizované, obsah tuku min. 3,3 %

Obsah: 500ml

Farma Držovice

Po roce 1948 byla v objektu statku státní traktorová stanice a obytná část byla rozdělena na menší byty. Vzrostlé stromy na dvoře vzaly v průběhu let za své. Při rekonstrukčních pracích jsme narazili na spoustu pozůstatků této doby. V 90. letech byl celý objekt i s přilehlými pozemky navrácen poválečným majitelům a vzápětí prodán soukromému zemědělci, který zde hospodařil do roku 2001, kdy ho zakoupila naše rodina. 

Na jaře 2002 jsme započali se stavebními úpravami a zároveň s chovem koz. Naše první „stádo“ čítalo tři kůzlátka. V prvních dvou letech jsme chovali i další domácí zvířata, náš cíl - chov koz – jsme ale neopustili, a tak stádo čítalo v roce 2006 asi 50 matek a stále se rozrůstalo. Takový počet zvířat se samozřejmě neobešel bez dostatečné pastvy. Ze zaplevelených a neobdělávaných polí se nám podařilo vytvořit kvalitní pastviny těsně přiléhající ke stáji. V menší stodole v areálu farmy je od konce roku 2005 kozí stáj. 

V roce 2008 jsme k ní přistavěli ještě další část. Do větší části stodoly jsme v tomtéž roce vestavěli dojírnu pro kozy a ovce a zbytek využíváme jako potřebné zázemí. A aby toho nebylo málo, v roce 2008 jsme ještě nově vybudovali celý kanalizační systém farmy a hlavně se nám podařilo vybudovat v přízemí hlavní budovy zbrusu novou mlékárnu s malou prodejnou.

Na naší farmě najdete kozy, ovce a psy. V užitkovém chovu máme čistokrevné kozy bílé krátkosrsté, hnědé krátkosrsté a jejich křížence. Ovce chováme dojné východofríské.

Naše obhospodařované pozemky i hospodářská zvířata jsou zařazena do ekologického zemědělství. Od ledna 2010 nese veškerá naše produkce označení BIO.

Upozorňujeme, že tento produkt může obsahovat alergeny. Přesné alergeny a také složení jsou k dispozici na obalu výrobku. Prosíme, zkontrolujte před rozbalením a konzumací.

Váš nákupní košík

Žádné produkty

Celkem 0,00 Kč
Minimální objednávka je 300 Kč.
Nakupte ještě alespoň za 300 Kč.
Ikony plateb
© 2018 CESKEDELIKATESY.CZ, Všechna práva vyhrazena.